KOMBİ SERVİSİ

BURSA KOMBİ TEKNİK TAMİR SERVİSİ

Kombi hem ısınma sisteminin hem de kullanma sıcak su ihtiyacını karşılamak için üretilmiş cihazlara denir. Bunlara birleşik (kombine) kazanlar da denir. Kombi kullanıcıya birçok kolaylık sağlarken bazı dezavantajları da bulunmaktadır.

Bacalı Kombi

Bir bacaya bağlanan kombilerdir. Yanma esnasında gerekli oksijeni ortamdan alırlar ve yanma sonunda oluşan atık gazları, uygun bir baca vasıtasıyla dışarıya atarlar Bu bacaların mutlaka sızdırmaz olması özellikle çelikten yapılması gerekmekte, bacanın mutlaka müstakil olması gerekmektedir. Bacalı kombilerde, dışarı atılmak istenilen gaz sıcaklığı sayesinde yükselir, baca sayesinde dış ortama atılır. Bazı modellerinde ise bu işlemi içerisinde bulunan fan yapmaktadır.

Hermetik Kombi

Hermetik kombiler ise yanma için gerekli olan oksijeni dışarıdan alırlar ve yanma sonucunda oluşan yanma ürünleri de baca vasıtasıyla dışarıya atarlar. Hermetik kombiler kendi bacaları vasıtasıyla dış ortamdan hava alış verişini gerçekleştirdikleri için baca çıkışları dışarıda olmalıdır. Bunlara ayrıca denge bacalı kombi de denir.

Yoğuşmalı Kombi

Yoğuşmalı Kombi, hermetik kombi ailesinin bir üyesidir. “Yoğuşma” terimi kombide buharın yoğuşmasını ifade eder. Gaz hâlindeki bir maddenin çevresine ısı vererek sıvı hale dönüşmesi olayına Yoğuşma denir.

Yoğuşmalı Kombi ile ilgili en büyük yanlış anlaşılma yoğuşmalı kombinin gazı iki defa yaktığının sanılmasıdır. Oysa kombiden çıkan su buharının eşanjörün etrafında döndürülmesiyle içindeki enerji alınır ve su hâline gelen buhar dışarı atılır. Baca gazı sıcaklıkları klasik kombilerde 200–250ºC iken bu değer yoğuşmalı kombilerde 50-60ºC civarındadır ve kazanç buradan elde edilmektedir. Baca gazları içerisindeki su buharı 54ºC’de yoğuşmaya başlar. Bu da dönüş su sıcaklığının düşük olası gerektiği anlamına gelir. Bu durumda yoğuşmalı kombi yüksek verimde kullanılacak ve klasik kombilere oranla %15-20 daha fazla yakıt tasarrufu sağlanacaktır. Daire yalıtımının çok iyi olması ve bulunan radyatör kapasitesinin de uygun olması gerekmekte aksi takdirde istenilen yoğuşma sağlanamayacak ve klasik kombi gibi çalışacaktır. Normal kombilerin verimleri %80 ile %92 arasında değişirken yoğuşmalı kombiler, %105 ile %109 arasında değişen verimlerle çalışırlar. Bu yüzden tercih edilirler. Yoğuşan suyun mutlaka drenaj hattı ile uzaklaştırılması gerekmektedir. Bu su asidik özelliğe sahiptir. Tahliye bağlantısı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi veya lavabonun atık su hattına uygun bir şekilde irtibatlandırılmalıdır.

KOMBİ SERVİSİ

1955 yılında Lütfi Doruk ve Vehbi Koç tarafından kurulmuş olan Arçelik, beyaz eşya ve teknoloji şirketidir.

 • BUDERUS KOMBİ
 • VAİLLANT KOMBİ
 • DEMİRDÖKÜM KOMBİ
 • ARİSTON KOMBİ
 • BOSCH KOMBİ
 • BAYMAK KOMBİ

BURSA KOMBİ SERVİSİ

Bursa ve ilçeleri olan Nilüfer, Osmangazi, Yıldırım, Mudanya, Kestel, Gürsu da her narka ve model kombi ürünlerine özel servisimiz, tecrübeli kadromuz ile en hızlı ve müşteri memnuniyeti hizmeti vermekteyiz.Bize hızlı servis hattımız olan 0 224 236 92 00  numaradan ulaşabilirsiniz.

Servisimiz şehrimiz ve ilçelerinde her sene yüzlerce müşteriye, tamir, yedek parça ve bakım hizmeti vermektedir.

40Buderus Kombi
47Vaillant Kombi
53Ariston Kombi
24Prothern Kombi
Bursa Beyaz Eşya Servisi

KOMBİ MARKALARI

  Call Now ButtonŞimdi Ara
  Whatsapp Hattı
  Telefon Hattı